Photokina 2016 i nasz test aparatu Sony a99 II

Sony A99 II

 

Zaczynamy od nowości sprzętowej. Użytkownicy marki Sony ostatnimi czasy dostali sporo nowości. Były to jednak głównie aparaty i szkła z mocowaniem Sony Alpha “E”, czyli bezlusterkowców. Aparaty Sony SLT i DSLR mają bagnet Sony Alpha “A”. Ten typ mocowania stosowany jest w dużych aparatach i dużych szkłach z poza systemu bezlusterkowego. Bagnet “A” odziedziczony jest po Minolcie.

W tym segmencie Sony nie rozpieszczało użytkowników wieloma nowościami. Ostatni pełnoklatkowy model SLT czyli lustrzanka z nieruchomym półprzezroczystym “lustrem” ukazała się dokładnie cztery lata temu. W branży - taki odstęp czasowy oznacza przepaść technologiczną. W tym czasie Sony wypuściło serię bezlusterkowców z rodziny A7, gdzie umieścili swoje najlepsze matryce i najnowsze osiągnięcia technologiczne.

W końcu jednak, mamy nową alfę A99 II. To prawdziwa bestia. Na pokładzie znajdziemy 43 megapikselową matrycę, stabilizację pięcioosiową, dwanaście klatek na sekundę i poziom ISO do 102400! (tak, sto dwa tysiące czterysta) Nowy system Autofocusa to hybryda technologii DSLR/SLT z technologią bezlusterkową. Mamy wiec 79 punktów klasycznego AF i 399 punktów detekcji fazy. Działają one razem dając niezwykle szybko ostrzący i doskonale śledzący obiekty aparat.

Będąc na Photokinie mieliśmy okazję ją przetestować. Co więcej udało nam się wykorzystać własną kartę pamięci, możemy więc podzielić się z Wami efektami naszego testu. Zapraszamy więc do pobrania plików. O ile .jpg otworzymy bez problemu, pliki RAW (.ARW) musimy otworzyć specjalnym programem od Sony. Możemy dokonać podstawowych korekcji i wyeksportować dalej pliki do .jpg lub .tiff. To stan tymczasowy, ponieważ Sony A99 II jest nowością i musimy poczekać na aktualizację Lighrooma i Photoshop Camera Raw

Moim zdaniem Sony A99 II to niezwykle udany aparat. Problem szumów możemy uznać za nie istniejący, ponieważ aparat daje nam użyteczne ISO 10000 do którego trudno się przyczepić! Przy odrobinie odszumiania spokojnie możemy używać wyższych czułości.

Tak wielkość matrycy, jak i szybkość, poziom ISO czy finalna jakość obrazu udowadniają, że Sony potrafi stworzyć aparat flagowy, nie gorszy od konkurencji. Dla mnie to zdecydowanie jedna z najlepszych konstrukcji na rynku.

 

Poniżej link do programu Image Data Converter do otwierania rawów oraz pliki zip z testowymi fotografiami.

 

NA PROŚBĘ SONY POLSKA USUNĘLIŚMY PLIKI. 

Powtórzymy test  po otrzymaniu finalnego aparatu

Tymczasem proponujemy obejżenie oficjalnego zestawy fotografii od Sony

http://www.sony.net/Products/di_photo_gallery/?mode=body&camera=ilc&mount=A-mount&ilc=%CE%B199%20II&lmount=A-mount

 

 Artykuły
Photokina 2016 i nasz test aparatu Sony a99 II

Prowadząc sklep Fotopapiery.pl, jesteśmy nie tylko sprzedawcami ale też wielkimi fanami fotografii. Od dawna nosiliśmy się z zamiarem uruchomienia bloga na stronie. Ma to być zarówno źródło wiedzy jak i nowinek z rynku fotograficznego. Miejsce gdzie podzielimy się z Wami naszą pasją do fotografii przelanej na papier. Jako, że jesteśmy właśnie na targach Photokina 2016 w Kolonii, zasypała nas lawina nowości i wydarzeń około fotograficznych Trudno o lepszy moment na uruchomienie bloga o tej tematyce

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl