Profile ICC

Chcąc uprościć trudny dla wielu temat zarządzania kolorem, zebraliśmy w jednym miejscu profile koloru dostępne dla oferowanych przez nas papierów. Znajdziecie tu linki do stron producentów, pobrane na nasz serwer profile producentów oraz profile wykonane przez nas.

Są to profile wykonane dla konkretnych drukarek tuszy i papierów. Pamiętajcie, że stosowanie tego samego  profilu w innym zestawieniu (inny papier lub inny tusz) nie przyniesie dobrych skutków.

Dla użytkowników tuszy zamiennych oraz tych którzy nie są zadowolenie z wyników osiąganych na dostępnych profilach mamy dobrą wiadomość. Ponieważ każdy tusz zamienny jest inny a i uśrednione siłą rzeczy profile producentów mogą odbiegać czasem od wyników konkretnej drukarki, dlatego też  oferujemy wam darmowe wykonanie profili dla waszych papierów i drukarek. Oczywiście muszą to być papiery zakupione w Fotopapiery.pl 

Cała procedura polega na tym że państwo drukują specjalne paski testowe, które my mierzymy spektrofotometrem i przesyłamy gotowy plik. Wymaga to wysłania do nas pocztą lub kurierem, wyników druku uzyskanych na własnej drukarce. My odsyłamy mailem indywidualnie stworzony plik. Całość jest darmowa i nie kosztuje więcej niż wydruk dwóch stron a4 i przesłanie ich do nas pocztą.

Wszystko co musicie zrobić to wysłać do nas maila  z prośbą o wykonanie profilu na kontakt@fotopapiery.pl 

Strona z profilami producenta 

Tecco http://www.tecco-photo.de/EN/produkte.php

Ilford http://ilford.com/printer-profile-list

 

PROFILE ICC DO POBRANIA

W razie problemów technicznych prosimy o kontakt

kontakt@fotopapiery.pl

   
 DRUKARKA  PROFIL PAPIERU  
 EPSON L800 (L805/L810/L850)

ILFORD STUDIO SATIN 250 / 200 

Profil wykonany przez Fotopapiery.pl

Prosimy o wybranie w sterowniku papieru Epson Premium Semigloss i wyłączenie zarządzania kolorem przez sterownik (ICM off). Ściągnięty plik klikamy prawym przyciskiem myszy wybierając zainstaluj profil. Następnie wybieramy go w programie którym drukujemy (Photoshop/Lightroom/Epson Print layout itp)

 

ILFORD STUDIO GLOSSY 250 /200

Profil wykonany przez Fotopapiery.pl

Prosimy o wybranie w sterowniku papieru Epson Premium Glossy i wyłączenie zarządzania kolorem przez sterownik (ICM off). Ściągnięty plik klikamy prawym przyciskiem myszy wybierając zainstaluj profil. Następnie wybieramy go w programie którym drukujemy (Photoshop/Lightroom/Epson Print layout itp)

EPSON STYLUS PRO 7900/9900

ILFORD STUDIO SATIN 250 / 200

Profil wykonany przez Fotopapiery.pl

Prosimy o wybranie w sterowniku papieru Epson Premium Semigloss 250 i wyłączenie zarządzania kolorem przez sterownik (ICM off). Ściągnięty plik klikamy prawym przyciskiem myszy wybierając zainstaluj profil. Następnie wybieramy go w programie którym drukujemy (Photoshop/Lightroom/Epson Print layout itp)

 

ILFORD STUDIO GLOSSY 250 /200

Profil wykonany przez Fotopapiery.pl

Prosimy o wybranie w sterowniku papieru Epson Premium Glossy 250 i wyłączenie zarządzania kolorem przez sterownik (ICM off). Ściągnięty plik klikamy prawym przyciskiem myszy wybierając zainstaluj profil. Następnie wybieramy go w programie którym drukujemy (Photoshop/Lightroom/Epson Print layout itp)

 

 

Artykuły
Photokina 2016 i nasz test aparatu Sony a99 II

Prowadząc sklep Fotopapiery.pl, jesteśmy nie tylko sprzedawcami ale też wielkimi fanami fotografii. Od dawna nosiliśmy się z zamiarem uruchomienia bloga na stronie. Ma to być zarówno źródło wiedzy jak i nowinek z rynku fotograficznego. Miejsce gdzie podzielimy się z Wami naszą pasją do fotografii przelanej na papier. Jako, że jesteśmy właśnie na targach Photokina 2016 w Kolonii, zasypała nas lawina nowości i wydarzeń około fotograficznych Trudno o lepszy moment na uruchomienie bloga o tej tematyce

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl